Rehber | Gaziantep’te ne nerede yenir ?

1- Katmer için Orkide Pastanesi

Gaziantep’te sabahlar çıtır çıtır katmerle başlıyor. Enfes katmerlerin tadın bakmak için en iyi adreslerden biri ise uzun zamandır kent sakinlerinin ve ziyaretçilerin gözdesi olan Orkide Pastanesi. Eğer daha önce buraya geldiyseniz, bu kez Gaziantep’in bir diğer efsanevi lezzet durağı Katmerci Zekeriya Usta’nın yolunu tutabilirsiniz. 

2- Beyran için Metanet

Sabah, akşam veya gece fark etmez. Gaziantep’te istediğiniz zaman lezzetli bir beyran içebilirsiniz. Kemikli kuzu eti, sarımsak, tereyağı ve pirinç ile yapılan beyran için Metanet Lokantası şehrin en ünlü adresleri arasında.

3- Fıstık alışverişi için Bakırcılar Çarşısı

Gaziantep’in başlıca sembollerinden Antep fıstığını şehrin neredeyse her yerinde bulmak mümkün. Bakırcılar Çarşısı ise otantik ortamıyla fıstık alışverişi için ideal. Eğer sadece hafta sonu tatili için Gaziantep’e geliyorsanız, 48 saatte kenti turlamak içi

4- Baklava için Koçak

Gaziantep demek aynı zamanda baklava demek! Şehirde tatlı konusunda İmam Çağdaş ve Zeki İnal gibi pek çok efsanevi alternatif var. Koçak ise Gaziantep’te baklavanın başlıca adreslerinden.

5- Kadayıf için Erçelebi

Katmer ve baklavadan sonra sıra kadayıfa geldiğinde hiç düşünmeden yolunuzu Erçelebi’ye düşürebilirsiniz. Gaziantep’in en bilinen kadayıfçılarından biri olan Erçelebi ününün hakkını sonuna kadar veriyor.

6- Küşleme için Kebapçı Halil Usta

Gaziantep’e kadar gelip de küşleme yemeden dönmek olmaz. Yanında tadına doyum olmayan salatalarla servis edilen küşlemenin tadı uzun süre damakta kalıyor.

7- Lahmacun için İmam Çağdaş

Kebap ve baklava için de Gaziantep’in en iyi adreslerinden biri olarak bilinen İmam Çağdaş aynı zamanda lahmacunuyla ünlü. Menüsünde fıstıklı kebap gibi birçok farklı tadı barındıran İmam Çağdaş’ta lahmacun tam anlamıyla bir klasik!Aracınızı Nerden Almak İstiyorsunuz ? ARACINIZI TESLİM ALABİLECEĞİNİZ LOKASYONLAR

GAZİANTEP MERKEZ

Hemen Kirala

HAVALİMANI

Hemen Kirala

Rent a car hizmeti Rent a car hizmeti Nedir ?

Günümüzde otomobillere artan merak gitgide artıyor. Her gün yeni bir model otomobil çıkıyor ve insanları etkilemeyi başarıyor. Başlı başlına ciddi bir sektör olan otomobil sektöründe ihracat ve ithalat oranları gerçekten çok fazladır. Ayrıca birçok otomobil çeşidinin olması da kullanıcıları etkileyen bir yöndür. Son çıkan teknolojiye uygun otomobiller, kullanıcıyı maksimum düzeyde rahatlatan otomobiller, geniş aileler için tasarlanan otomobiller, ticari amaçla tasarlanan otomobiller, yük taşımacılığı için tasarlanan otomobiller derken hemen hemen her ihtiyacı karşılayan bir otomobil çeşidi bulmak artık çok kolay. Her bütçeye her ihtiyaca karşılık mutlaka bir otomobil üretilmiş durumda... çünkü. Hal böyle olunca otomobil piyasasında fiyatlar bazen dudak uçuklatabiliyor. Hayran kaldığımız, kesinlikle benim olmalı dediğiniz o arabalara maalesef güç yetmeyebiliyor. Düşünün bir araba beğendiniz. Rengi tam size göre, çok konforlu, tam ailenize göre ve kesinlikle size çok uygun bir araba almaya karar verdiniz ve fiyatını gördünüz. Gerisi malum fahiş fiyatlar olduğu için çoğu insan vitrinden bakıp sadece hayal kurar.

Peki, yok mu bu işin bir kolay yolu. Hem hayalimizde ki arabaya ulaşıp hem de cebimizden cüzi miktarlar çıkması imkânsız mı? İşte tam da bu ihtiyaca yönelik olarak çıkan bir pazar alanı daha var. Oto kiralama. Oto kiralama sayesinde istediğiniz arabayı istediğiniz süreyle kiralayıp çok yüklü bir parayı birden ortaya çıkarmak zorunda kalmazsınız. Siz kiralamak istediğiniz arabayı seçersiniz oto kiralama yapan firmayla anlaşıp küçük bir sözleşme yapıp arabaya sahip olursunuz. Oto kiralamak satın almaya göre daha avantajlıdır. Oto kiralama sayesinde arabayı ihtiyacınız olan süre dâhilinde kullanırsınız. Örneğin uzak bir şehre seyahat etmeniz gerekiyor. Kendi arabanız ile giderseniz oldukça masraflı ve uzun sürecek. Bunun yerine uçakla gitmeye karar verdiniz. Gideceğiniz yere ulaştığınızda arabaya ihtiyacınız olacağını biliyorsunuz ve taksiye binip saatlerce taksiyle gezmek bütçeniz için oldukça sıkıntı olacaktır. Bunu yerine ilgili oto kiralama firmalarından birkaç günlüğüne bir araç kiralayabilir işiniz bittiğinde arabayı geri iade edebilirsiniz. Aksi halde bir araba satın almaya kalkarsanız günleriniz araba satım işlemleriyle geçecek, vergisi, kaskosu, tamiri, bakımı derken arabayı kullanmaya vakit bile kalmayacaktır. Araç satın almak yerine araç kiralamak belirli olan nakit akışınızı planlayıp ona göre ödeme takvimi oluşturmanızı sağlar.

HEMEN ARAYIN UYGUN FİYATA ARAÇ KİRALAYIN

+90 533 619 34 30

adt rent a car instagram

WhatsApp Hattı
Hemen Yaz !